ŚWIADOMOŚĆ SIEBIE, POZWALA ZMIENIĆ PAMIĘĆ CIAŁA
Pamięć genetyczna: partner seksualny. Ewolucyjne mechanizmy biologiczne, odpowiedzialne za kodowanie w mózgu gadzim wzoru partnera seksualnego, schematu inicjacji seksualnej i wzoru aktywności seksualnej, są dominujące wobec innych schematów zachowań. Partner seksualny - wzór kodowania w DNA, zależy od kodów kulturowych kraju i regionu, lecz przede wszystkim od tego jak realizowali aktywność seksualną przodkowie. W Polsce do XX w. przemoc seksualna wobec kobiet, była powszechna. "Wartość" kobiety zgodnie z kodami kulturowymi zależała od tego czy urodziła potomka płci męskiej. Kobiety bezpłodne, były gorzej traktowane niż kobiety matki. Jakość inicjacji seksualnej czy jakość pożycia seksualnego w rodzinie w ujęciu wielopokoleniowym, jest do dnia dzisiejszego "owiana" aurą tajemniczości. W Polskiej kulturze seksualność człowieka jest tematem tabu.
Pamięć ciała dotycząca aktywności seksualnej, przejawia się przez wydarzenia bieżące, każda nieprawidłowość, przemoc czy blokada ma swoje genetyczne uwarunkowania. Partner seksualny to przede wszystkim pamięć zachowań związanych z seksualnością, stąd kazirodztwo, molestowanie seksualne, małżeńskie gwałty, odmowa pożycia seksualnego, zanik popędu seksualnego jest wynikiem działania ewolucyjnych mechanizmów zarządzających ludzką seksualnością. Pamięć genetyczna: partner seksualny - to dominujący zestaw reakcji, wyzwalany w interakcji w której ludzie szukają partnera i stanowią dla swoich mózgów katalizator bodziec, tak uruchamiane są rodzinne wzory zachowań: jak uwodzić kobietę lub jak zajść w ciążę z mężczyzną. Pamięć ciała można zmienić w świadomym akcie woli, by realizować pożycie seksualne w odpowiedzialny i etyczny sposób, za obopólną zgodą dorosłych, dojrzałych partnerów.
Rodzinne programy genetyczne dla wzorów relacji intymnych, zakodowane w genach, według rodzinnych i kulturowych zwłaszcza religijnych modeli myślowych
Biologiczne reakcje odpowiedzialne za czucie afektu emocjonalnego i pożądania, wobec potencjalnego partnera, mylnie utożsamiane z miłością (dotyczy osób pochodzących z dysfunkcyjnych systemów rodzinnych)
Rodzinne kodowanie schematów reakcji dotyczących kategorii pojęciowych: miłość, seks, intymność, zaangażowanie, związek, relacja
Pamięć kodów kulturowych, religijnych i rodzinnych modeli myślowych dotyczących dozwolonych zachowań seksualnych
Biograficzne schematy zachowań seksualnych ojca i matki
Biograficzny wzór partnera seksualnego, gdy doszło do sukcesu reprodukcyjnego
Drugim nadrzędnym programem mózgu gadziego jest kategoria pojęciowa życie, w niej mieści się też podkategoria bezpieczeństwo. W DNA te kategorie zakodowano wraz ze słowem rodzina i jest to zdecydowanie kodowanie nieprawidłowe. Rodzina jest wytworem kultury, lecz pierwotny układ relacji w społeczności, wyewoluował na systemie hierarchicznym, wszechobecnym do dzisiaj. Problemem hierarchii są role, jako sztywne wzory aktywności, zakodowane w DNA. Żaden system hierarchiczny nie pozwala rozwinąć się wszystkim członkom do poziomu mistrzowskiego, w zakresie autonomicznego decydowania o sobie, woli stanowienia o sobie, autonomii w ekonomii, a przede wszystkim możliwości realnego decydowania o swoim życiu. Każda hierarchia musi blokować rozwój kompetencji personalnych, bo tylko wtedy może przetrwać. Pamięć ciała, to pamięć ról rodzinnych, dozwolonych i akceptowanych granic aktywności odmiennie kreowanych dla kobiet i mężczyzn, zależnie też od tego, kiedy się urodzili. Zwyczajowo zgodnie z polskimi kodami kulturowymi, rozwija się cechy przywódcze oraz przekazuje władzę pierworodnemu synowi lub pierwszemu synowi, który pojawi się na świecie. Role rodzinne są powielane z pokolenia na pokolenie, analizując życie poszczególnych dzieci, widać iż engramy silnie oddziaływały przez pokolenia na losy ludzi, nieświadomych możliwości wyzwolenia się z ról rodzinnych. Pamięć ciała, pamięć genetyczna: życie, bezpieczeństwo - gdy osoba chce rozwinąć potencjał musi zostać świadomie zmieniona, utrwalana jest z pokolenia na pokolenie także przez kulturę. Społeczne modele myślowe "straszą" ludzi iż bez rodziny biologicznej nie przetrwają, a nie jest to prawdą. Rodzina jest najbardziej niebezpiecznym miejscem do życia, zwłaszcza rodzina patriarchalna.
Aspekt przeżyciowy zależy nie od rodziny, która najczęściej odpowiada za aktywowanie chorób i przedwczesną śmierć jej członków, ale od rozwoju kompetencji personalnych w jednostce, dzięki którym rozwija ona umiejętności autonomicznego życia.
Pamięć ciała, pamięć genetyczna: życie, bezpieczeństwo, engramy dotyczące życia w rodzinie obejmują:
Pamięć DNA rodzinnej roli w ujęciu wielopokoleniowym, uwzględniając płeć i kolejność urodzenia w wybranym aspekcie: relacyjnym i zawodowym
Engramy granic zachowania przypisanych do roli
Engramy ról rodzinnych typu: pierworodny, kozioł ofiarny
Pamięć wzoru kobiety: córki, żony, matki, babki
Pamięć wzoru mężczyzny: syna, męża, ojca, dziadka
Engramy dziedziczenia zawodu
Pamięć ciała dominującej intencji w systemie rodzinnym
Pamięć wzoru hierarchicznej rodziny
Specyficzna pamięć schematów zachowań indywidualnych dla każdego systemu rodzinnego
Pamięć ciała, pamięć genetyczna: życie, bezpieczeństwo musi być zakodowane inaczej JA dbam o swoje życie i JA dbam o swoje bezpieczeństwo ponadto JA UFAM SOBIE!
Pamięć ciała, pamięć genetyczna: rozwój, zdrowie, adaptacja, sukces, szczęście, bogactwo itd.
Engram rozwoju to pamięć ciała dotycząca rozwoju kompetencji gwarantujących zdolność do samodzielnego utrzymania się przy życiu, będzie w organizmie tej osoby, której przodkowie intensywnie się rozwijali. W zdecydowanej większości sytuacji taką pamięć genetyczną trzeba samemu stworzyć.
Rodzina to ludzie którzy nagradzają za patologiczne posłuszeństwo autorytetom ojcu i matce lub karzą za brak posłuszeństwa, jest to wychowywanie do ról rodzinnych, a nie do życia według osobistych predyspozycji. Każde dziecko powinno być wychowywane nie według rodzinnych i kulturowych modeli myślowych, ale zgodnie z intencją rozwoju. Przeżycie każdego człowieka zależy od tego czy osoba rozwinie kompetencje, które współcześnie gwarantują umiejętność zarabiania, a nie czy osoba będzie czy nie posłuszna członkom rodziny.
Adaptacja - to jedyna tak rozwinięta genetyczna umiejętność i predyspozycja genetyczna do ewoluowania, zgodnie z przeobrażeniami świata społecznego, która cechuje jedynie ludzi. Ewoluowanie to zdolność do szybkiej i skutecznej zmiany modeli myślowych oraz zdolność do wyboru a wręcz tworzenia kodów kulturowych, gwarantujących przystosowanie. Adaptacją jest zdolność prowadzenia pojazdów, czy obsługa nowych urządzeń, adaptacją jest zakwestionowanie dawnych kodów kulturowych i interioryzacja tych o najwyższym poziomie świadomości, gwarantujących ewolucyjną przewagę. To co wykształcili przodkowie jest potencjalnością genetyczną kolejnych pokoleń, jednak zaistnienie zmiany ewolucyjnej, zależy od tego czy w kolejnym pokoleniu te umiejętności będą rozwijane.
Pamięć ciała, pamięć genetyczna: rozwój, zdrowie, adaptacja, sukces, szczęście, bogactwo itd., engramy dotyczące zdolności do rozwoju obejmują:
Pamięć DNA kto w danym systemie rodzinnym, ma prawo do rozwoju kompetencji
Genetyczna pamięć dotycząca wybranych aktywności jakie powinny rozwijać kobiety oraz genetyczna pamięć kar za pragnienie rozwoju autonomii myślenia, decydowania o sobie, rozwijania inteligencji finansowej, aktywności społeczno-politycznej
Potencjalność genetyczną w zakresie rozwijania talentu, gdy był on już rozwijany w ujęciu wielopokoleniowym
Pamięć DNA progresu, stagnacji lub regresu adaptacyjnego systemu rodzinnego
Pamięć traum edukacyjnych, rozwojowych
Pamięć krzywd dotyczących rozwijania kompetencji personalnych (np. kulturowe blokowanie rozwoju kobiet, rodzinne blokowanie rozwoju drugiego czy kolejnego syna)
Genetyczna potencjalność rozwoju umiejętności
Genetyczne blokady rozwoju kompetencji
Genetycznie zakodowany próg wiekowy dla rozwijania kompetencji personalnych
Genetycznie zakodowany lęk przez rozwojem
KOMPETENCJE
telefon: 518-089-032
email: kompetencje@agnieszkakozdron.pl
rejestracja
poniedziałek - piątek 8.00 - 17.00
realizacja konsultacji w umówionym terminie