GEN, ENGRAM, ZMIANA GENETYCZNA, ZMIANA FENOTYPOWA

gen engram zmiana genetyczna zmiana fenotypowa zmiana zachowania kora szara myślenie świadomość planowanie działanie motywacja radość życia szczęście DNA mózg

Gen, engram, zmiana genetyczna, zmiana fenotypowa, zmiana zachowania - ewolucyjny proces przystosowawczy 

 

 

W procesie życia osoba nabywa nowych umiejętności, najczęściej rozwój wymuszany jest przez czynniki zewnętrzne i dotyczy przede wszystkim aktywności zawodowej. Osoba jest sterowana pamięcią genetyczną systemów rodzinnych, ponieważ engram patologicznego posłuszeństwa rodzicom, przywódcom religijnym i politycznym - nieustannie przez bodźce (symbole religijne rodzinne i państwowe) wyzwala nieuświadomione do końca reakcje - zdecydowana większość z nich to blokujące możliwość stanowienia o sobie - mechanizmy obronne. To czy osoba zdoła przejąć kontrolę nad swoim zachowaniem, zależy od tego na ile rozwinie w sobie odwagę zakwestionowania roli rodzinnej, społecznej, religijnej i zawodowej, by w pełni rozwinąć wolę decydowania o sobie, wbrew innym. Gen patologicznego posłuszeństwa koduje się przez morderstwo, ponieważ na przestrzeni wieków rządzący i przywódcy religijni mordowali, gwałcili, grabili, tym samy nieuświadomiony mechanizm obronny - reakcja bezwarunkowa - tak jak cofnięcie ręki, gdy dotyka się gorącego naczynia, czyni ludzie zniewolonymi przez 1000 lat okrucieństwa. Obecnie dla mózgu gadziego wystarczy ekspozycja na bodziec, utożsamiany z pamięcią mordu, by aktywować zniewolenie i sabotowanie własnego rozwoju. Engram - ślad pamięciowy by bać się wszystkiego co tożsame jest z zagrożeniem życia dotyczy każdego systemu, w tym systemu rodzinnego.

 

W określonym kontekście społecznym, sytuacyjnym, zawodowym, mózg analizuje otoczenie i uaktywnia pamięć reakcji, uznając je za ewolucyjnie korzystne, wtedy gdy w poprzednich pokoleniach, te wzory zachowania, pełniły ewolucyjną funkcję, zwiększając szansę na przeżycie. Tak też w nieświadomy dla osoby sposób systemy mózgowe kodują tzw. mechanizmy obronne, reakcje które pomagają radzić sobie w sytuacji zagrażającej życiu, zdrowiu. Dlatego też mechanizmy obronne wykształcone w dzieciństwie, odpowiadają za wszystkie problemy ludzi dorosłych, ponieważ każda trudna sytuacja choć trochę podobna do tej z przeszłości, uaktywnia reakcję, najczęściej niekorzystną dla człowieka dorosłego. Engram lęku może być pamięcią przodków, a może być pamięcią bieżącego zagrożenia. 

 

Pułapka którą kreują geny, to pętla odtwarzania wielu doświadczeń, także tych negatywnych ponieważ od zamierzchłych czasów, w pamięci DNA istnieje intencja nie tylko rozwoju i miłości, ale i intencja mściwości, wyrównywania krzywd. Najbardziej wyniszczający i bezrefleksyjnie powielany jest gen walki o władzę, pieniądze, hierarchiczny prestiż, dominację seksualną. Te determinowane i promowane przez geny wzory zachowań, jeżeli nie przejmie się świadomej kontroli nad nimi, uaktywnią zachowania typowe dla rodziny, kultury, zakodowanych ról.

 

 

Gen, engram, zmiana genetyczna, zmiana fenotypowa, zmiana zachowania - możliwa jest wyłącznie gdy uruchomi się świadomość

 

Zrozumienie własnego zachowania zaczyna się od myśli o sobie samym przez wybór celów, które pragnie się realizować w zgodzie z sobą oraz to refleksyjne dokonywanie wyborów reakcji, innych, niż te, które uruchamiało się do tej pory. Engram jako ślad pamięciowy może ulec zmianie, wtedy gdy osoba zacznie zachowywać się inaczej - tak aktywowana jest zmiana genetyczna, zmiana fenotypowa. 

 

Świadomość iż zachowanie, jest w zdecydowanej mierze odtwarzaniem reakcji przodków, lub powielaniem dziecięcych mechanizmów obronnych wykształconych w dzieciństwie, pozwala na chwilę refleksji, czy chce się tak żyć i czy ich wybory oraz reakcje rzeczywiście były źródłem szczęścia i umożliwiały realizację osobowego talentu? Zmiana genetyczna dokonuje się sama gdy człowiek nie myśli przez fakt kodowania w DNA przede wszystkim mechanizmów przetrwania, jednak celowa zmiana genetyczna która daje gwarancję realizacji celów, powinna być zarządzana świadomą myślą człowieka. 

 

Genetyczna pamięć zniewolenia, posłuszeństwa, niewolnictwa - zostanie wygaszona wtedy, gdy osoba zrozumie swoje zachowanie w odniesieniu do doświadczeń przodków także w ujęciu społeczno-historycznym. Zmiana genetyczna - genu zniewolenia na gen wolnej woli to prosty sposób świadomego podejmowania decyzji przez wyzwolenie się z lęku przed modelem myślowym lub człowiekiem.

 

gen engram zmiana genetyczna zmiana fenotypowa zmiana zachowania kora szara myślenie świadomość planowanie działanie motywacja radość życia szczęście DNA mózg

Gen, engram, zmiana genetyczna, zmiana fenotypowa, zmiana zachowania

Zachowanie determinowane jest przez genetyczną pamięć wzorów zachowań przodków. Od poczęcia, w mózgu człowieka uaktywniają się potencjalności wzorów reakcji, ale tylko w granicach kompetencji wykształconych przez rodziców, dziadków, reprezentanta, zależnie od płci osoby i kolejności jej urodzenia. Engram – czyli ślad pamięciowy rodzinnych schematów zachowań, rządzi człowiekiem, a nie człowiek sobą.

 

Engram to szczątkowa pamięć zakodowanych w DNA wzorów reakcji, pozwalająca na bezrefleksyjne życie zgodnie ze scenariuszem już wykreowanym w poprzednim pokoleniu, ale tylko do granicy kompetencji wykształconych przez systemy rodzinne ojca i matki.

Gen, engram, zmiana genetyczna, zmiana fenotypowa, zmiana zachowania - gdy wiesz czego chcesz i do tego dążysz zmieniasz wszystko 

 

Najtragiczniejszy engram dotyczy ukrytego morderstwa do trzech pokoleń w systemie rodzinnym, lub skrajnego sadyzmu który nigdy nie został ukarany prawnie, odpowiada za to iż człowiek korzysta wyłącznie z mechanizmów obronnych, nie zarządza swoim zachowaniem. Zmiana genetyczna dokonuje się przez akt odwagi rozwijania siebie. 

 

Niekorzystny engram to zakodowany w DNA zestaw reakcji na każdą okazję, który mózg uruchamia bez wiedzy i woli osoby, będzie dominujący do czasu uruchomienia myślenia, refleksji i intencji zmiany życia - na intencję kochania siebie i troszczenia się o siebie.

 

Niekorzystny engram to gen kulturowy dotyczy wszystkich praktyk religijnych oraz nowych praktyk zaczerpniętych z obcych kultur, pamięć genetyczna okazuje się się zdecydowanie silniejsza niż pragnienie pozyskania wiedzy historycznej i dokonanie racjonalnego wyboru troszczenia się o własne życie.

 

Engram i bieżąca fenotypowa zmiana genetyczna - najczęściej kodowana jest przez innych, pragnąc innej jakości życia, trzeba nauczyć się zarządzać sobą, trzeba samemu zmienić pamięć swoich genów. 

szkolenia i konsultacje

wybór korzystnych kodów kulturowych

i funkcjonalnych modeli myślowych

02 marca 2025

KOMPETENCJE

jak rozwinąć talent jak realizować marzenia jak osiągnąć sukces talent nowe umiejętności blokady w rozwoju talentu rozwój motywacja intencja pragnienie

Ważne informacje

 

Informacje

Regulamin

Polityka Prywatności 

Cookies

 

Obsługa Klienta

Wysyłka szkoleń

Odstąpienie od umowy

Reklamacje

Formularze

 

 

Kontakt

 

telefon: 518-089-032

email: kompetencje@agnieszkakozdron.pl 

formularz kontaktowy

 

rejestracja

poniedziałek - piątek 8.00 - 17.00

realizacja konsultacji w umówionym terminie 

 

O mnie

Polecana książka